Bank PKO BP to jeden z największych banków w Polsce. Ma on w swojej ofercie bogatą ofertę na kredyt hipoteczny. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami oraz opiniami o kredycie na mieszkanie w PKO.

Kredyt hipoteczny PKO Własny Kąt

Kredyt hipoteczny własny kąt to chyba najpopularniejszy kredyt na mieszkanie na rynku. Jest to kredyt złotówkowy, w którym wymagany wkład własny to minimum 20% wartości kupowanej nieruchomości. Oprocentowanie kredytu (RRSO) przy kredycie na 25% lat wypłacanym jednorazowo to 3,17%. Do wyboru mamy raty równe lub malejące oraz możliwość wyboru okresu karencji nawet do 36 miesięcy.

Podstawowe informacje o kredycie hipotecznym w PKO BP

 • Kredyt tylko w złotówkach
 • Finansowanie do 80% wartości nieruchomości
 • Możliwa wcześniejsza spłata kredytu
 • Raty równe lub malejące
 • Opcja karencji (zawieszenia spłaty kredytu) do 36 miesięcy
 • Możliwość wyboru stałęgo oprocentowania na okres 5 lat

Kredyt hipoteczny PKO można zaciągnąć na zakup nowego lub używanego mieszkania. Możliwe jest także finansowanie remontu lub przebudowy mieszkań lub dostosowania budynków na cele mieszkaniowe.Poniżej przedstawiamy listę możliwych opcji wykorzystania kredytu Własny Kąt:

 • Zakup mieszkania, garażu lub miejsca postojowego
 • Budowa, zakup lub remont domu
 • Wykończenie lub remont nieruchomości
 • Zakup i dostosowanie działki rekreacyjnej
 • Kupno działki budowlanej
 • Przebudowa pomieszczeń i dostosowanie ich na cele mieszkaniowe
 • Nabycie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego
 • Nabycue prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
 • Zmianę spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
kredyt hipoteczny pko bp

Kredyt hipoteczny MIX PKO BP

Kredyt hipoteczny MIX to nieco mniej atrakcyjna oferta kredytowa banku PKO BP. Kredyt nie różni się zbyt wiele od oferty Własny Kąt. Jest to również kredyt w złotówkach z możliwością finansowania 80% zakupu nieruchomości. Wymagany jest więc także 20% wkład własny. Maksymalny okres spłaty kredytu to 35 lat. W tym przypadku RRSO kredytu wynosi 3,31%.

Pożyczka hipoteczna PKO

Pożyczka hipoteczna to nieco uproszczona opcja kredytu mieszkaniowego. W banku PKO BP możemy zaciągnąć pożyczkę na maksymalnie 20 lat, finansując do 60 wartości nieruchomości.

W przypadkuy pożyczki hipotecznej również mówimy tylko o opcji pozyskania środków w złotówkach. Bank oferuje opcję karencji (przerwy w spłacie kredytu) do 2 lat.

Jedną z głównych różnic pożyczki hipotecznej w porównaniu do kredytu jest opcja wykorzystania środków na dowolny cel. O ile w przypadku kredytu hipotecznego, musimy przeznać kwotę kredytu na zakup lub remont nieruchomości, to w przypadku pożyczki możemy na przykład kupić sobie samochód. Możliwe jest również zaciągnięcie pożyczki hipotecznej na spłatę innych kredytów. Oczywiście pożyczka hipoteczna może być też przeznaczona na remont, zakup lub wykończenie mieszkania lub domu.

Kredyt hipoteczny PKO – krok po kroku

Jeśli już zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w banku PBKO jak będzie wyglądał proces? Przedstawiamy harmonogram krok po kroku.

Kredyt hipoteczny PKO opinie

Ilu klientów tyle opinii. Wiele osób z oferty banku PKO jest zadowolonych. Niektóre opinie warto jednak przeczytać. Mogą one naświetlić nie tylko całościowo ofertę banku. Co ważniejsze może zwrócić uwagę na szczegóły, które warto sprawdzić przed podpisaniem umowy. I tak jeden z użytkowników internetowego forum pisze:

Po pierwsze śmiem twierdzić, że warunki kredytu hipotecznego PKO BP niekoniecznie są najkorzystniejsze. Po drugienigdy nie składa się wniosku tylko do jednego banku, bo nigdy nie ma pewności, że ten bank da decyzję pozytywną. Pewność ma zwykle doradca w banku, który nie ryzykuje swoich pieniędzy.

Jest to bardzo istotny komentarz. Należy pamiętać, że nawet pozytywna ocena zdolności kredytowej, nie gwarantuje uzyskania kredytu. Specjaliści banku po dokładniejszym sprawdzeniu mogą zmienić swoją decyzję. Dlatego też, dobrze jest zabezpieczyć się sprawdzając ofertę innych banków. W tym celu można skorzystać z usług doradcy kredytowego. Inny komentarz w Internecie mówi:

8 marca minął miesiąc od kiedy PKO BP sprawdzało mi historię w BIK. Od dwóch tygodni wniosek czeka na ostateczną opinię analityka … i doczekać się nie może. Wczoraj musiałem już dosłać zgodę na przetwarzanie danych bo minęło 30 dni. Aż tak to opornie w tym banku teraz idzie ?

Na podstawie słów tego Internauty warto mieć na uwadze wydłużony czas oczekiwania na decyzję kredytową. Jeśli komuś spieszy się kredytem, tym bardziej warto złożyć wniosek także w innym banku.

Skontaktuj się z doradcą hipotecznym

 

Sprawdź także informacje na temat kredytu mieszkaniowego w mBanku