mBank oferuje kredyty hipoteczne na mieszkanie, dom i działkę lub remont. W celu ustalenia szczegółów w prosty sposób można umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym przez link na stronie banku. Nic prostszego!  Maksymalny okres kredytowania, jaki oferuje mBank to 35 lat (420 miesięcy). Dla posiadaczy kredytu hipotecznego mBank oferuje odroczenie spłat rat kapitałowych. Zapewnia również natychmiastowy dostęp do wszelkich informacji na temat uruchomienia kredytu oraz spłat w trakcie jego trwania. 

mBank kredyt hipoteczny opinie

mBank jest bardzo przyjaznym użytkownikowi bankiem. Infolinia działa dość sprawnie, a doradcy są odpowiednio przeszkoleni. mBank jest idealnym rozwiązaniem dla osób sprawnie poruszających się w internecie i miłośników aplikacji. Aplikacje są nowoczesne i przystępne. Cały czas ulepszane pod kątem zadowolenia klienta. Jeśli ktoś ceni sobie użyteczność oraz szybki dostęp do informacji to mBank powinien zaspokoić jego oczekiwania. mBank oferuje sezonowo sporą ilość promocji, z których warto korzystać. Nie są one tylko pozornymi oszczędnościami, ale naprawdę mogą przynieść nam spore oszczędności. 

mBank ułatwia przejście procesu weryfikacji. Wypełnianie wniosku i kompletowanie dokumentów odbywa się z pomocą eksperta z mBanku i odbywa się ono zdalnie. Jednorazowa wizyta klienta w placówce banku w celu podpisania umowy finalnej nie jest dla niego obciążeniem. 

mbank kredyt hipoteczny

mBank kalkulator kredytowy 

Kalkulator kredytowy dostępny jest na stronie banku i ma bardzo czytelną formę. Za jego pomocą możemy w łatwy sposób wyliczyć ile pieniędzy potrzebujemy na kredyt, ile będzie warta nieruchomość oraz jaka będzie ostatecznie wysokość naszej raty. Kalkulator kredytowy to bardzo pomocne narzędzie, które nie tylko pozowili wyliczuć wysokość rat i oprocentowanie, ale także pozwoli dostosować kredyt do naszych potrzeb. Kalkulator oczywiście wylicza nam orientacyjną wysokość raty na podstawie wybranych parametrów i nie ocenia zdolności kredytowej. 

mBank kredyt hipoteczny – czas oczekiwania 

Kredyt hipoteczny w mBanku weźmiesz zdalnie, co znacznie przyspiesza okres oczekiwania. Wystarczy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Warunkiem udzielenia kredytu jest tylko jednorazowa wizyta klienta w banku, w celu podpisania umowy kredytowej. 

Maksymalny czas oczekiwania na decyzję kredytową w sprawie kredytu hipotecznego jest określony w Ustawie o kredycie hipotecznym z dn. 23 marca 2017 r. i wynosi 21 dni kalendarzowych (nie roboczych) od momentu złożenia wniosku przez klienta. W mBanku formalności są znacznie skrócone, poprzez ograniczenie biurokracji papierowej i czas oczekiwania na decyzję odnośnie przyznania kredytu jest na ogół krótszy niż ustawowe 21 dni. Dzieje się tak dlatego, że cały proces weryfikacji odbywa się zdalnie. 

Wkład własny 

MBank oferuje kredyty hipoteczne z wkładem własnym w wysokości 20 procent i więcej. To oznacza marżę standardową 4,50 procent lub promocyjną 2,50 procent. Przy 80 procentowym LTV marża rośnie do 4,90 procent, a promocyjna do 2,90 procent. Aby skorzystać z promocji należy spełnić jeden warunek – wykupić ubezpieczenie na życie na okres minimum 5 lat od uruchomienia kredytu. Należy także mieć stały regularny wpływ środków (np. pensja) na konto osobiste w mBanku. 

Obowiązek wniesienia wkładu własnego jest uregulowany prawnie i obowiązuje od 2013 roku. Nie jest to wymysł banków, ale wymóg Komisji Nadzoru Finansowego. 

Instytucja ta narzuciła w 2013 roku na banki obowiązek egzekwowania od przyszłych kredytobiorców wkładu własnego.

Wkład własny – ile wynosi?

 • do końca 2014 r. – 5% wkład własny,
 • do końca 2015 r. – 10%,
 • do końca 2016 r. – 15% (albo 10%, o ile niedobór do 20% zostanie ubezpieczony),
 • od początku 2017 r. do teraz – 20% (lub 10%, podczas gdy niedobór do 20% zostanie ubezpieczony).

mBank kredyt mieszkaniowy

Proces wnioskowania o kredyt hipoteczny w mBanku krok po kroku:

 • wybieramy ofertę, która nam pasuje
 • wypełniamy na stronie formularz kontaktowy, który trafia do eksperta od kredytów (on się z nami kontaktuje),
 • rozmawiamy na chacie lub telefonicznie z ekspertem hipotecznym i ustalamy szczegóły,
 • wypełniamy wniosek online,
 • załączamy skany wniosku i wymaganych dokumentów,
 • czekamy na decyzję,
 • decyzja,
 • ustalamy szczegóły spłaty (ustalamy harmonogram, rachunek bankowy itp.),
 • podpisujemy umowę w oddziale (to nasza jedyna wizyta osobista w banku),
 • dostajemy kredyt na konto

Zdolność kredytowa – hipoteczna w mBanku

Zanim zaczniemy ubiegać się o kredyt warto wykonać ocenę zdolności kredytowej na stronie mBanku i wyliczyć za pomocą umieszczonego tam kalkulatora wysokość raty. Ta opcja jest bezpłatna i da nam sporą orientację na coś nas stać, a na co nie. 

Oprocentowanie kredytu 

Standardowa marżę kredytu hipotecznego w mBanku wynosi 4,50 procent. Promocyjna – 2,50 procent.Aby skorzystać z promocji należy spełnić dwa warunki – wykupić ubezpieczenie na życie na 5 lat oraz zapewnić stały wpływ środków na konto mBanku. 

Wysokość kredytu hipotecznego jest udzielany w mBanku do 80 proc. wartości nieruchomości. Warto mieć jednak na uwadze, że przy 80 procentowym LTV marża rośnie do 4,90 procent, a promocyjna do 2,90 procent. 

Rodzaje oprocentowania kredytu:

 • zmienne
 • Oprocentowanie ze stawką maksymalną (stopa stop)
 • stałe

Sprawdź także informacje o kredycie hipotecznym PKO.